Program și rezultate

Program competițional CNRD 2016

Data

Etapa

25/03/2016 - 26/03/2016

CNRD 2016 - Etapa I - Tess Rally, Brasov

15/04/2016 - 16/04/2016

CNRD 2016 - Etapa II - Raliul Sibiului, Sibiu

13/05/2016 - 14/05/2016

CNRD 2016 - Etapa III - Raliul Aradului, Arad

03/06/2016 - 04/06/2016

CNRD 2016 - Etapa IV - Danube Delta Rally, Tulcea

01/07/2016 - 02/07/2016

CNRD 2016 - Etapa V - Raliul Moldovei, Bacau

22/07/2016 - 23/07/2016

CNRD 2016 - Etapa VI - Transilvania Rally, Cluj

09/09/2016 - 10/09/2016

CNRD 2016 - Etapa VII - Raliul Iașului, Iasi

07/10/2016 - 08/10/2016

CNRD 2016 - Etapa VIII - Harghita Rally, Odorheiul Secuiesc

Rezultate

Nr.

Etapa Raliu

REZULTATE

Clasament pe echipe

BCR Rally Team

Clasament echipaje

1

Tess Rally Brasov

Locul III

Keleti Edwin / Toni Avram

Mitsubishi Lancer EvoX, locul 1 la clasa 3 si locul 4 la General

Gergo Szabo / Karoly Borbely

Citroen DS3 R5, Clasa 2, abandon

Teslovan Adrian / Cseh Vajk Imre

Citroen DS3 R3., Locul 2 la Clasa 5,

Thomas Abraham / Rares Silasi

Mitsubishi Lancer EvoIII Break, Locul 3 la clasa 11

Bogdan Talasma / Andrei Mitrasca

Dacia Logan, locul 8 la Cupa Dacia

2

Raliul Sibiu

Locul II

Keleti Edwin / Toni Avram

Mitsubishi Lancer EvoX, locul 1 la clasa 3 si locul 2 la General

Teslovan Adrian / Cseh Vajk Imre

Citroen DS3 R3., Locul 2 la Clasa 5,

Thomas Abraham / Rares Silasi

Mitsubishi Lancer EvoIII Break, abandon

Bogdan Talasman / Andrei Mitrasca

Dacia Logan, locul 3 la Cupa Dacia

3

Raliul Arad

Locul I

Gergo Szabo/ Karoly Borbely

Citroen DS3 R5, Clasa 2, locul 3 la General

Keleti Edwin / Toni Avram

Mitsubishi Lancer EvoX, locul 1 la clasa 3 si locul 4 la General

Teslovan Adrian / Cseh Vajk Imre

Citroen DS3 R3., Locul 2 la Clasa 5,

Thomas Abraham / Rares Silasi

Mitsubishi Lancer EvoIII Break, locul 1 la clasa 11

Bogdan Talasman / Andrei Mitrasca

Dacia Logan, locul 2 la Cupa Dacia

4

Raliul Deltei (Tulcea)

Locul II

Keleti Edwin / Toni Avram

Mitsubishi Lancer EvoX, locul 1 la clasa 3 si locul 3 la General

Teslovan Adrian / Cseh Vajk Imre

Citroen DS3 R3., Clasa 5, abandon

Thomas Abraham / Rares Silasi

Mitsubishi Lancer EvoIII Break, locul 2 la clasa 11

Bogdan Talasman / Andrei Mitrasca

Dacia Logan, Cupa Dacia, locul 3

5 Raliul Moldovei Locul I

Gergo Szabo / Karoly Borbely

Citroen DS3 R5, locul 1 la clasa 2, locul 4 la general

Keleti Edwin / Toni Avram

Mitsubishi Lancer EvoX, locul 2 la clasa 3 si locul 3 la General

Teslovan Adrian / Cseh Vajk Imre

Citroen DS3 R3., Clasa 5, locul 2

Thomas Abraham & Rares Silasi

Mitsubishi Lancer EvoIII Break, locul 2 la clasa 11, abandon

Bogdan Talasman / Andrei Mitrasca

Dacia Logan, Cupa Dacia, locul 2

6

Raliul Transilvaniei

Locul II

Gergo Szabo / Karoly Borbely

Citroen DS3 R5, locul 1 la clasa 3, locul 4 la general

Keleti Edwin / Toni Avram

Mitsubishi Lancer EvoX, locul 2 la clasa 3 si locul 3 la General

Teslovan Adrian / Cseh Vajk Imre

Citroen DS3 R3, locul 1la Clasa 5

Thomas Abraham & Rares Silasi

Mitsubishi Lancer EvoIII Break, locul 2 la clasa 11, abandon

Bogdan Talasman / Andrei Mitrasca

Dacia Logan, Cupa Dacia, locul 2

7

Raliul Iasi

Locul II

Gergo Szabo / Karoly Borbely

Citroen DS3 R5, locul 1 la clasa 3, locul 4 la general

Keleti Edwin /Toni Avram

Mitsubishi Lancer EvoX, locul 4 la clasa 3 si locul 3 la General

Teslovan Adrian /Cseh Vajk Imre

Citroen DS3 R3, locul 3 la Clasa 5

Thomas Abraham & Rares Silasi

Mitsubishi Lancer EvoIII Break, locul 4 la clasa 11, abandon

Bogdan Talasman/Andrei Mitrasca

Dacia Logan, Cupa Dacia, locul 2, abandon

Clasament general FIA 2016:

  1. Simone Tempestini - 257 puncte
  2. Dan Gartofan - 207 puncte
  3. Keleti Edwin  - 161 puncte
  4. G. Szabo - 127 puncte
  5. B. Marisca -78 puncte

Clasament echipe dupa cinci etape:

  1. Napoca Rally Academy – 529 puncte
  2. BCR Leasing Rally Team- 521 puncte
  3. Sibiu Racing Team – 502 puncte